08.07.2019
Consilier service

CYBERNET AUTO CENTER, dealer autorizat Volkswagen, Audi și ŠKODA scoate la concurs un post de:

Consilier Service

Candidatul ideal

- Persoana agreabila si comunicativa;
- Capacitate organizatorica;
- Experienta relevanta in activitatea de service;
- Cunostinte tehnice de baza;
- Cunostinte operare PC, nivel mediu;
- Studii superioare tehnice;
- Limba engleza si/sau germana, nivel mediu;
- Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

- Mentine permanent legatura cu clientii;
- Identifica solicitarile clientilor, stabileste termenele de predare/primire, de mobilitate a clientului si termenii lucrarilor suplimentare;
- Informeaza clientii cu privire la durata si costurile lucrarilor solicitate;
- Consiliaza clientii cu privire la volumul, durata si costurile lucrarilor si realizeaza oferte pentru produsele/serviciile suplimentare;
- Ofera consultanta tehnica clientilor;
- Planifica timpul necesar de reparatii impreuna cu seful atelierului de reparatii;
- Identifica si prioritizeaza alte probleme ce nu sunt mentionate de client;
- Preia eventualele sesizari ale clientilor.

Iuliana
Groza

Specialist resurse umane